Kanalizacja deszczowa

Kanalizacja deszczowa, zwana także burzową , [drenaż / kanalizacja wód powierzchniowych (Wielka Brytania) lub kanalizacja deszczowa (Australia i Nowa Zelandia)] to infrastruktura zaprojektowana do odprowadzania nadmiaru deszczu i wód gruntowych z nieprzepuszczalnych powierzchni, takich jak utwardzone ulice, samochód parki, parkingi, chodniki, chodniki i dachy. Odpływy burzowe różnią się konstrukcją od małych suchych studni mieszkalnych po duże systemy komunalne.

Infrastruktura dla kanalizacji deszczowej

Rynny ściekowe otrzymują wodę z rynien ulicznych na większości autostrad, autostrad i innych ruchliwych dróg, a także miast na obszarach o intensywnych opadach deszczu, które prowadzą do powodzi, oraz miast nadmorskich z regularnymi burzami. Nawet rynny z domów i budynków można połączyć z odpływem burzowym. Wiele systemów kanalizacji deszczowej to grawitacyjne kanały ściekowe, które odprowadzają nieoczyszczoną wodę burzową do rzek lub strumieni - więc niedopuszczalne jest wlewanie niebezpiecznych substancji do kanalizacji.

Problemy kanalizacja deszowej

Odpływy burzowe często nie są w stanie poradzić sobie z ilością deszczu, który pada w ulewnych deszczach lub burzach. Zalane dreny mogą powodować zalanie piwnicy i ulicy. W wielu obszarach wymagane są zbiorniki zatrzymujące wewnątrz nieruchomości, które tymczasowo zatrzymują spływy w ulewnych deszczach i ograniczają przepływ wylotowy do publicznego kanału ściekowego. Zmniejsza to ryzyko przytłoczenia publicznego kanału ściekowego. Niektóre rynny burzowe mieszają wodę deszczową (tak znawaną deszczówkę) ze ściekami, celowo w przypadku kanałów łączonych, lub nieumyślnie.

: ul.Wokulskiego 6/13Pruszków 05-800 Warszawa (dawny adres, nowy będzie inny)

pogotowie-kanalizacyjne.waw.pl 2010-2018 Warszawa, mazowieckie